sobota, 8 lipca 2017

Pierwsze kroki w USA

Masz już wizę na która czekałeś i jesteś juz w samolocie. Przygotuj się więc na około 9 najlepszych godzin w samolocie 😎.


Wbrew pozorom czas leci szybciej niż by się Wam wydawało.  W zależności od tego jaką linią lecisz masz inne udogodnienia. Ja leciałam British Airways. Mogę Wam na pewno powiedzieć, że bardzo często lepiej jest kupić bilet w obie strony, gdyż wyjdzie taniej.
Wracając do lotu każdy pasażer ma swój mały telewizor z dużym wyborem filmów, muzyki. Jeśli zmarzniecie nikt o Was nie zapomni. Na siedzeniach są kocyki i słuchawki. 

W trakcie lotu jesteście częstowani drinkami tj. soki, gorące napoje i alkohol😻W porze lunch'u jest mały poczęstunek w postaci dobrego kurczaczka z ziemniakami, surówką a na osłodzenie życia deser. Parę godzin przed wylądowaniem są kanapki i znów drineczki. 9 godzin lotu juz minęło. wtedy zaczynają się prawdziwe emocje związane z miejscem i kolejną procedurą. Jeszcze jedna ważna informacja!!!

Od stewardess dostaniecie karteczkę do wypełnienie wielkości recepty. Wpisujecie swoje dane, adres pod którym zostajecie, czy przewozicie dużą gotówkę, żywność i sprzęt warty miliony;-)).  Już wysiedliście z samoloty i przechodzicie przez straż graniczną. Pamiętajcie, że są dwie kolejki jedna jest dla rezydentów druga dla Nas-)

Teraz tylko przygotujcie się na:
  • zrobienie zdjęcia
  • zrobienie odcisków
  • oddanie wypełnionej karki ( dostaliście ja w samolocie)
  • krótką rozmowę ( do kogo przylecieliście, na jak długo, co zamierzacie robić - jeśli przylatujecie do mężów odpowiedzcie po prostu pełnić obowiązki gospodyni domowej "hosewife")
Po przejściu rozmowy dostajecie z powrotem karteczkę ze znaczkiem, którą wypełniliście w samolocie i odbieracie bagaż. Po odbiorze już tylko idziecie w kolejce za innymi i tam będzie czekał inny  "urzędnik" któremu oddacie bez zwrotu karteczkę z samolotu i  od teraz idziecie na pociąg, który zabierze Was w ciągu minuty na główny terminal. Nie ma żadnych opłat za bilet. 
Ja już jestem po ale uwierzcie mi to nie jest tak straszne jak może się wydawać. Wszystko idzie sprawnie wszyscy są mili. Najważniejsze żeby tylko Nas ktoś odebrał.Wszytskim planującym podróż zyczę milej podróży i pobytu w USA😍😎😎😎😙😃

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz